הפורום לענייני משפחה וגירושין! יעוץ משפטי מאת עו''ד איילת שיים מור: כמה שאלות על ירושה...
כמה שאלות על ירושה - פורום גירושין
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
כמה שאלות על ירושה
תאריך ושעה: 21/04/2013 12:28 לשיחה עם עורך דין חייג/י: 03-9239966
לפני כ-3שנים סבי פנה אלי ולאחותי בהצעה לרכוש את חלקה של בת זוגו בדירה (מחצית) ובתמורה לקבל בעתיד את חלקו השני של הבית. תנאי נוסף שהוא העמיד היה שהרוכש יצטרך לשלם בהוצאות בית האבות בו הוא מתגורר והוצאות מחייה שוטפות.

אחותי שהיתה כבר נשואה, קפצה מייד על המציאה, והחתימה את הסב על צוואה שבה נכתב שהיא יורשת חלקו (החצי השני) ואני למעשה לא נכנסתי לעסקה, אך כן דאגתי להזכיר לה שגם לי מגיע חלק מהירושה כפי שסבי ואבי הבטיחו. נכון לעכשיו, אחותי ובעלה גרים בדירה של הסבא כבר שנתיים, ולא עוזרת בתשלומיי בית האבות, אלא אבי משלם אותם. אני גר עם אשתי אצל הורי.

בשיחה המשפחתית שקיימנו לפני כמה חודשים, טענה אחותי שלא שלא מגיע לי דבר וגם ככה לא יהיה לה כסף.. היא ציינה שאני מקבל עזרה במגורים מההורים (עובדה שלדעתי לא קשורה לנושא בכלל). בנוסף אציין, שסבי ואחותי כועסים אחד על השני, וסבי טוען שהוא לא נתן במתנה את מחצית ביתו והוא מעוניין לשנות הצוואה לטובתי(חלוקה הוגנת יותר).

שאלותי הן:

1. כיצד אני יכול לממש את בקשת הסב, ולקבל את חלקי בירושה? (רבע מהבית)
2. במידה ואחותי שוב תסרב לחלוק איתי את הירושה,האם אני יכול לשנות את הירושה דרך שינוי נוסף של הצוואה? (סבי תומך במהלך)
2. האם אחותי יכולה לטעון שהובטח לה בכתב שהיא רוכשת חצי דירה בתנאי שהיא מקבלת בירושה את החצי של הסב? האם זו הפרת הסכם אם הוא משנה את הצוואה?
3. האם עצם העובדה שאני מתגורר אצל הוריי כבר שנתיים ולמעשה נעזר בהם יכול לבוא לטובתה בדרך כלשהי במשפט?
4.האם העובדה שהיא מתגוררת בבית שרק מחציתו שלה יכולה לשחק לטובתי?
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום