הפורום לענייני משפחה וגירושין! יעוץ משפטי מאת עו''ד איילת שיים מור: הסכם ממון...
הסכם ממון - פורום גירושין
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
הסכם ממון
תאריך ושעה: 22/01/2014 08:54 לשיחה עם עורך דין חייג/י: 03-9239966
שלום, בן זוגי בן 67 ואני בת 53 ידועים בציבור מזה כ 15 שנה.אנחנו מתגוררים בדירה אשר בבעלותו כ 12 שנה. בן זוגי אדם אמיד, כרגע מתפרנס מפנסיה חלקית והכנסות מהשקעות. אני איני עובדת מחוץ לבית, הכנסתי היא משכר דירה יחידה שברשותי, כאשר את רב הסכום אני מכניסה לחשבון משותף, והוא מצידו מפקיד בחשבון זה את הפנסיה שלו. ברשותנו הסכם ממון, אשר מורה שלי אין כל חלק ברכושו. לאחר פטירתו, הדירה תעבור על שם בניו, ואני אהיה רשאית להתגורר בה עד סוף חיי, וזאת בתנאי שלא יהיה לי בן זוג חדש. במידה וניפרד אני זכאית לקבל סכום של 125,000 ש"ח. התנאי לפרידה הוא הגשת מכתב של אחד מהצדדים שברצונו להפרד, תוך שלושה חודשים (במקרה שלי) אני אמורה לעזוב את דירתנו.
השאלות שלי:
1. במידה ובעתיד בן זוגי ירצה להפרד, איך ניתן " להקשות " על ההליך. כלומר, למנוע מצב שבזקנתו, לדוגמה, במידה ויכנס לבית אבות, הבנים ישכנעו אותו " להפטר " ממני, ויגרמו לו לכתוב לי מכתב המורה על פרידה?
2. אחרי פטירתו, האם יש בעיה שהדירה תרשם על שם בניו? בן זוגי סרב להצעה של " יורש מוריש יורש". וכן, הוא טוען שרשם בצוואתו שאהיה רשאית לגור בדירה עד סוף חיי. חד הורי למשמורתן?
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום