החלטת להתגרש מהבעל? 10 טיפים למתגרשת מאת עורכת הדין איילת שים מור...
החלטת להתגרש מהבעל? 10 טיפים למתגרשת
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797
Hebrew

10 טיפים למתגרשת

עשי חשבון נפש עם עצמך - חשבי האם באמת ברצונך להתגרש, האם אין סיכוי מבחינתך לשלום בית. האם מבחינה כלכלית זה נכון לך להתגרש בתקופה הנוכחית.

חשבי מה הינך מעוניינת להשיג - עלייך להחליט האם ברצונך להישאר בדירת המגורים, האם ברצונך לזכות במשמורת על הילדים, האם בדעתך לקבל חלק מן הרכוש של בעלך, זה הקיים על שמו וזה שאולי בבעלות צד ג' וכו'.

שמרי על חשאיות - באם הינך מתכננת להתגרש, עלייך להיות דיסקרטית ביותר פן בן הזוג יקדים אותך ויגיש תביעות שונות לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

אספי מידע ונתונים - לגבי בגידה, הוכחת בגידה מצד בעלך עשויה לעיתים לזכותך בסכום פיצוי או בחלק מן הכתובה- אם תפסת את בעלך בוגד בך והוא לא יודע שאת יודעת-שמרי על איפוק ופני לייעוץ משפטי. ממון רכוש וחובות - עלייך לאסוף נתונים הממוניים של בן זוגך, זכויותיו הממוניות וכן כל מסמך המעיד על רכושכם המשותף שנצבר במהלך הנישואין או שצברת לבדך עובר לנישואין. עלייך לאסוף כל מידע אודות השתכרותו, אופן השתכרותו וגובה השתכרותו. בדקי חובות משותפים ואישיים - מה גובהם? כיצד נוצרו?

הסתירי נתונים ופריטים יקרי ערך - הסתירי מסמכים אשר נוגעים אלייך, סלקי למקום מבטחים פריטים יקרי ערך שלך כגון טבעות יהלומים, שעון יקר וכו' פן בן זוגך יחפוץ להעלימם.טיפים למתגרשת - החלטת לעזוב את הבעל?

אל תערבי את הילדים - הימנעי מלערב את הילדים בנושאי הגירושין ואל תביעי דיעה על בעלך בפניהם, ממילא הילדים יושפעו בצורה זו אחרת מהליך הגירושין ואל לך להכביד עליהם מעבר לכך. זיכרי תמיד כי טובת הילדים מעל הכל.

שמרי על רמת חיים גבוהה / העלי את רמת החיים - כאשר הינך שוקלת להתגרש ובמטרה להנות מפסיקת מזונות בסך גבוה, בהנחה ואלו מגיעים לך, יש להוכיח רמת חיים גבוהה. עלייך להשתדל להתנהל בכרטיס אשראי ולא במזומן על מנת להוכיח הוצאות.

אל תנקטי באלימות בשום אופן - באם בעלך נוקט נגדך אלימות פיזית או מילולית לעולם אל תחזירי ופני מיד לתחנת המשטרה לשם הגשת תלונה. הינך זכאית למדור שקט ושליו.

המנעי מלשתף את הבעל בנכסייך - באם קיבלת ירושה או מתנה, עלייך להימנע מלשתף את הבעל בנכסים אלו.

אם מדובר בכספים או דמי שכירות של דירה אשר קיבלת בירושה או במתנה, הפקידי אותם בחשבון נפרד ואל תעשי בהם שימוש על מנת שלא יוכח  כי חיית מהרכוש הזה או שיש לך כסף ועל כן אין סיבה לשלם לך מזונות.

פני לקביעת פגישת יעוץ עם עו"ד - הליך הגירושין הוא הליך סבוך, אשר כולל תביעות שונות, גירושין, כתובה, משמורת מזונות וכו'.

כמו כן ישנן טקטיקות לפעולה אשר ייחודיות בכל מקרה לגופו ואף ישנם מיתוסים אשר לא תמיד נכונים כמו שבבית הדין הרבני האישה תשיג תוצאות פחות טובות. ליחצי כאן לקבלת יעוץ משפטי אישי

קיראי עוד על: זכויות וחובות של אישה גרושה

בואי להתייעץ ולשאול - פורום לענייני גירושין ודיני משפחה

תאריך: 27/05/2013 13:06   
פנו אלי לפגישה אישית!
פניה אישית לעורכת דין איילת שיים מור
בואו להתייעץ עם עורך דין כבר עכשיו!
פורום גירושין
להתייעץ ולשאול בפורום המשפטי שלנו!
אודות עורכת דין איילת שיים מור
בואו לקרוא על ניסיוני בדיני המשפחה...
מירוץ הסמכויות
לפתוח בהליכי גירושין - איך ומתי?
שאלות ותשובות על גירושין ודיני משפחה
בואו לקרוא ולדעת יותר על פרידה וגירושין...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור