החלטת להתגרש מהאישה? עורכת הדין איילת שיים מור מביאה 10 טיפים למתגרש...
החלטת להתגרש מהאישה? 10 טיפים למתגרש
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797
Hebrew

10 טיפים למתגרש

עשה חשבון נפש עם עצמך - חשוב האם באמת ברצונך להתגרש. האם אין סיכוי מבחינתך להגיע לשלום בית. האם נכון לך כלכלית להתגרש כעת. אל תעזוב את הבית בשום פנים ואופן בטרם קיבלת יעוץ משפטי מעו"ד מומחה בתחום.

חשוב מה הינך מעוניין להשיג - עלייך להחליט האם ברצונך להישאר בדירת המגורים, האם ברצונך לזכות במשמורת על הילדים וכו', האם יש לך מה להסתיר מבחינה עסקית, האם אתה לפני עסקה / מיזוג / פיטורין / קידום, לכל מהלך כזה עלולות להיות השלכות ישירות על חלוקת רכוש ותשלומי מזונות.

אסוף נתונים - עלייך לאסוף נתונים כספיים / ממוניים של בת זוגך, זכויותיה הממוניות וכן כל מסמך המעיד על רכושכם המשותף שנצבר במהלך הנישואין או שצברה אשתך לבדה בסמוך לנישואין.

הבא בחשבון זכויות אשר ניתנות לבת הזוג - בטרם תסכם עם בת הזוג את תנאי הגירושין, עלייך לקחת בחשבון את הזכויות אשר להן היא זכאית מלבד סכום המזונות אשר תשלם לידיה, כגון: מענקים מהמוסד לביטוח לאומי, הנחה במעונות יום, הנחה בארנונה, הנחה באגרת חינוך וכו'.

בדוק אם אשתך בוגדת בך - במידה ואשתך בוגדת בך, עלייך לפעול למען איסוף הוכחות על כך, ואולם עלייך להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום לגבי אופן איסוף ההוכחות על מנת שהדבר יעשה באופן חוקי. על אישה שבוגדת מוטלות סנקציות שונות כמו אי תשלום כתובה והפחתת מזונות.10 טיפים למתגרש - החלטת לעזוב את אשתך?

שמור על חשאיות - באם הינך מתכנן להתגרש, עלייך להיות דיסקרטי ביותר פן בת הזוג תקדים אותך ותגיש תביעות שונות לבתי המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

קרא עוד על: מירוץ הסמכויות

אל תערב את הילדים - הימנע מלערב את הילדים בנושאי הגירושין ואל תביע דיעה על אשתך בפניהם, ממילא הילדים עוברים טלטלה נוכח הליכי הגירושין ואל לך להכביד עליהם מעבר לכך.

הורד את רמת החיים - כאשר הינך שוקל להתגרש עלייך לנסות להקטין את הוצאות משק הבית על מנת להקטין את תשלומי המזונות אשר תאלץ לשלם.

עלייך להשתדל להתנהל במזומן ולא בכרטיס אשראי. אל תעבוד שעות נוספות, החלף את מכוניתך לדגם ישן יותר, שקול כל שקל, אל תפגין רמת חיים גבוהה וכו...

אל תנקוט באלימות בשום אופן - אלימות בין בני זוג בכלל ואלימות של גבריםבפרט אינה מתקבלת בעין יפה. באם האישה נוקטת באלימות נגדך לעולם אל תחזיר לה ופנה מיד לתחנת המשטרה לשם הגשת תלונה. דאג להקליט שיחות עם  אשתך במכשיר אותו תרכוש, זה ישמש אותך להוכחת חפותך במקרה של תלונת שווא.

פנה לעו"ד לקבלת ייעוץ מיידי - הליך הגירושין הוא הליך סבוך, אשר כולל תביעות שונות, גירושין, כתובה, משמורת מזונות וכו'. כמו כן ישנן טקטיקות לפעולה אשר ייחודיות בכל מקרה לגופו ואף ישנם מיתוסים אשר לא תמיד נכונים כגון שעליך להגיש בדחיפות תביעת גירושין - לעיתים צעד כזה שעלול לעלות ביוקר.

לשיחה אישית עם עורכת הדין איילת שיים מור חייג: 03-9239966

תאריך: 04/06/2013 09:21   
פנו אלי לפגישה אישית!
פניה אישית לעורכת דין איילת שיים מור
בואו להתייעץ עם עורך דין כבר עכשיו!
פורום גירושין
להתייעץ ולשאול בפורום המשפטי שלנו!
אודות עורכת דין איילת שיים מור
בואו לקרוא על ניסיוני בדיני המשפחה...
מירוץ הסמכויות
לפתוח בהליכי גירושין - איך ומתי?
שאלות ותשובות על גירושין ודיני משפחה
בואו לקרוא ולדעת יותר על פרידה וגירושין...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור