על זכויות גברים בעת סכסוך זוגי - האישה עושה לך חיים קשים בגלל סכסוך שפרץ?
על זכויות גברים בעת סכסוך זוגי - האישה עושה לך חיים קשים?
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797
Hebrew

זכויות גברים בזמן סכסוך זוגי

גירושין אינו אקט מיידי שמתבצע מהיום למחר. קודמים לו אירועים ונסיבות שמזינים אותו לקראת השלמתו כהליך המעגן פרידה ופירוק התא המשפחתי והקשר הזוגי. כאשר בני זוג נשאבים לתוך מנהרה של סכסוכים, מריבות, מתחים שגולשים לשנאה והתחשבנות, עולות וצפות להם המחשבות והתכנונים על היום שאחרי הגירושין.

במקום להמתין ליום שאחרי ולאפשר לבן הזוג לשים יד על הרכוש המשותף, האישה תופסת יוזמה ויודעת לעיתים להוכיח שהיא לא בדיוק המין החלש אלא החזק, המתוחכם, הבוטה והיוזם על חשבון זכויותיו של הבעל שהיה שותפה לחיים וכעת הפך לאויב שצריך לנשל אותו מהרכוש המשותף.

ככל שייפגע הבעל כך יטב לאישה. זוהי נקמתה המתוקה במי שבגד בה או שפשוט הפסיק לחשוק בה ואינו רואה בה שותפה לחיים ומודל אימהי ראוי לחיקוי לילדים.

יש נשים שפועלות לבד ואינן משתפות את זולתן. הן מאמינות בעצמן ובכושרן היצירתי והמניפולטיבי לנצל את יתרון ההפתעה כלפי בן הזוג שעודנו ממתין בסבלנות לשיפור היחסים עם אשתו, לעיתים תוך נאיביות, שעה שזוגתו לחיים כבר מתייעצת עם עורכי דין ובונה יחד תוכנית פעולה כנגד הבעל.

נשים לא מעטות שואבות כח ואמביציה מאת חברותיהן הגרושות, אשר מזינות אותן ברעיונות מגוונים, החל בהגשת תלונות סרק בדבר אלימות, וכלה בשימוש בקטינים תוך הסתתם, לשם השגת הישגים טובים יותר הן בעניין חלוקת הרכוש והן בסכומי המזונות.

תוכנית הפעולה לנקום בבעל מתובלת ומונעת מאמוציות שליליות ולכן הרעיון והביצוע בעקבותיו לא תמיד עומדים במבחן הוראות החוק. כל תוכנית, שלמה או חלקית שיוצאת לפועל, ללא הסכם גירושין שקיבל תוקף משפטי, נועצת את שיניה ברכוש הנפשי והפיזי של הבעל ומנשלת אותו מזכויותיו. אבל ואבל גדול, חשוב לזכור ולדעת כי גם לגברים בקשר זוגי יש זכויות.

דע את הזכויות שלך!

הפעולות שאישה יכולה לנקוט כנגד הבעל הן מגוונות כצבעי הקשת. דרגת חומרתן ופגיעתן תלויה באופי האישה, באמצעים שעומדים לרשותה ובמניעים הדוחפים אותה לפעולה. המחזה המתרחש  בתוך זוגיות מסוכסכת ומתוחה מחזיר אותנו לסרטים שטיפלו בזמנו בסוגיה הזו: "קרמר נגד קרמר" ו"מלחמת רוז ברוז".

כיצד אישה יכולה לאמלל את הבעל עד שיזעק: "אני רוצה להתגרש. נמאס לי. לא יכול יותר". הנה לפניכם תסריט, לא דמיוני, שלקוח ממציאות יומיומית של זוגות שמאסו בחיים המשותפים.

אתה חוזר מיום עבודה מפרך. בשלב הזה של החיים אתה המפרנס העיקרי. האישה מטפלת בילדים ודוחה את הקריירה הפרטית שלה עד שהילדים ילמדו ללכת על רגליהם. אתה מצפה לקבלת פנים לבבית ומקבל פנים זועפות.

נגמר לך החשק לדבר, להתייעץ ולפרוק תסכול יומי. הבטן מקרקרת. אין אוכל. שביתה במטבח. "מה קרה, מה עשיתי? וזוגתך עונה: "לך תאכל אצל אמא שלך אני לא הטבחית והמלצרית שלך". נכנסת לשירותים. שכחת להרים את הקרש של האסלה. היא מזנקת כפי שהכיש אותה נחש "אתה מגעיל, לא יכולה להיכנס אחריך, כמה אפשר לפספס..."זכויות גברים בעת סכסוך זוגי

הערב ירד. זמן  מקלחות ושינה. במאמץ אחרון אתה מקלח את הילדים, מקריא להם סיפור לפני השינה ומרגיש שהקדשת להם זמן איכות. הילדים נרדמו. אתה וזוגתך נכנסים לישון יחד. היא חסרה לך.

אתה מתגעגע לקצת אינטימיות. היא מפנה את הגב, לא משתפת פעולה ומסרבת להיסחף. זה נמשך יותר מדי זמן. היא מייבשת אותך. אתה עצבני וחסר מנוח. היא בתגובה לחיזורים שלך עוזבת בזעם ועוברת לישון בחדר הילדים.

>>> הפורום לענייני משפחה לשירותך! <<<

בגלל שהאישה בבית ואתה עסוק בעבודה, היא זו שמנהלת את החשבונות. לך אין מושג מה קורה. באחד הימים הגעת מוקדם הביתה. הספקת להוציא את הדואר לפניה. נתקלת במכתב מהבנק. פתחת מתוך סקרנות. חשכו עיניך.

למה? כל יום בוצעה משיכה במזומן של הסכום המכסימלי המותר למשיכה ביום אחד. החשבון התרוקן ועומד על יתרת חובה. הבנק לא הודיע לך דבר כי זוגתך בקשר בלעדי עם הבנק.

האישה מגיעה הביתה. אתה נותן לה להתארגן. מבקש תגובה למשיכות במזומן הבלתי מוסברות. "מה את צריכה כל כך הרבה, מה את עושה עם הכסף". האישה באדישות שמרתיחה את דמך עונה: "זה לא עניינך. אני אעשה מה שבא לי. אתה תמשיך לעבוד ולהביא את הכסף".

אתה מתחיל להפנים את ההתרחשות ומה צופן העתיד. הויכוחים בבית לוהטים. יש סימנים של אובדן שליטה. אלימות מילולית הופכת לשגרה ואף עולה מדרגה בחומרתה. צלחות נשברות ומאפרות מתחילות לעוף לכיוון שלך. ההצעה להידברות בהליכי גישור או קבלת ייעוץ זוגי נתקלת בתגובת בוז ודחייה.

לפנות למשטרה ולהגיש תלונה על אלימות לא בא בחשבון בשלב זה. הבושה הורגת. רגש השנאה משתלט. לא להאמין שפעם הייתם זוג אוהב שהביא שני ילדים לעולם וראה נחת בעמלו.

בוקר חדש. יוצאים לעבודה כרגיל. המחשבות מטרידות ופוגעות בריכוז הנדרש לפיתוח מוצר חדש במסגרת הפרויקט שאתה מופקד עליו. יום עבודה מסתיים. עולה בך מחשבה לפייס ולהרגיע את הרוחות. אתה עוצר בדרך וקונה זר פרחים עם כרטיס ברכה לזוגתך. מחנה את המכונית בחניה. עולה במעלית לדירה. שולף צרור מפתחות. מנסה לפתוח את הדלת, המפתח לא נכנס.

מנסה מפתח אחר. לא עובד. מצלצל בדלת. אין מענה. הבנת נכון. זוגתך החליפה את המנעולים של הדירה. כדי לחסוך ממך את ההצעה המעליבה והמשפילה מבעד לדלת בנוכחות הילדים: "תזמין חדר במלון". היא הלכה לישון אצל ההורים עם הילדים. אין לך כניסה לבית שלך. "לאן הגענו" אתה שואל, "היא עוד מסוגלת למכור את הבית בלי ידיעתי" . לא טעית בהרבה. זו אפשרות סבירה בהחלט.

אם הדירה נרכשה על ידי ההורים שלה והיא רשומה רק על שמה או רק על שמם, יש סיכוי שתוכניתה תצא לפועל הרבה יותר מהר ממה שאתה מסוגל לדמיין ולעכל. כולך בסערת רגשות. לא ברור לך איך כל זה נחת עליך בפתאומיות ובתוך זמן קצר. אתה נכנס לרכב ונוסע להורים שלך כדי להתייעץ. מד הדלק מסמן לך שעליך לתדלק בתחנה הקרובה. אתה ממלא מיכל במאות שקלים. מעביר כרטיס אשראי. המכונה לא מכבדת אותו. אין כיסוי.

הפעם לא צריך להתקשר לבנק. זה ברור שזוגתך, רוקנה לך את החשבון. הכניסה אותו לחריגה שלא מאושרת ונישלה אותך מהזכות לפעול בחשבון. "עד כאן" אתה אומר לעצמך. הכתובת על הקיר ברורה ככתובת אש. הגיע הזמן לסגור עניין, להפסיק את הסיוט המתמשך ולהתגרש. אתה לא לבד. יש עם מי לדבר. וחשוב שתדע ותפנים כי לגברים יש זכויות גם לפני הגירושין, בזמן סכסוך זוגי מול בת הזוג.

סיוע אישי של עורך דין בעת סכסוך עם האישה

אם כבר אולצת להיגרר על ידי זוגתך להתמודדות מוקדמת ולא מתואמת ואתה מרגיש חסר אונים לנוכח הנסיבות המעיקות והמטרידות, דע כי הגיע הזמן לממש את הזכויות שלך לפי חוק על מנת לשמור על האינטרסים הברורים שלך במהלך הסכסוך, ללא כל קשר לתוצאותיו העתידיות.

כדאי לך לפנות אל עו"ד גירושין מנוסה ולקבל יעוץ מקצועי אישי. מגוון המקרים בהן עולה הצורך להתגונן מפני פעולות חד צדדיות של האישה רחב, ואנו בהחלט ממליצים לכל אחד שנקלע לסכסוך זוגי להקדים ולפנות לשיחה עם עורך דין הן בענין הרכוש, הן בענין משמורת והסדרי ראיה, והן בענין מזונות.

אל תמתין לקבלת תביעות. יש משמעות לעיתים לשאלה מי פותח בהליכים, אל תבזבז עוד דקה מיותר, הזמן הינו מוטיב קריטי.

עו"ד איילת שיים מור מעמידה לרשותך את ניסיונה בסיוע לגברים בעת סכסוך זוגי
וניתן לפנות כבר עכשיו לתיאום פגישה אישית בטלפון: 03-9239966

תאריך: 21/05/2013 06:48   
פנו אלי לפגישה אישית!
פניה אישית לעורכת דין איילת שיים מור
בואו להתייעץ עם עורך דין כבר עכשיו!
פורום גירושין
להתייעץ ולשאול בפורום המשפטי שלנו!
אודות עורכת דין איילת שיים מור
בואו לקרוא על ניסיוני בדיני המשפחה...
מירוץ הסמכויות
לפתוח בהליכי גירושין - איך ומתי?
שאלות ותשובות על גירושין ודיני משפחה
בואו לקרוא ולדעת יותר על פרידה וגירושין...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור