אשתך הקדימה אותך בתביעת גירושין? יש מה לעשות! לחץ להמשך קריאה...
אשתך הקדימה אותך בתביעת גירושין?
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-9239966 052-3676797
Hebrew

אשתך הקדימה אותך בהליכים? יש מה לעשות!

כאשר האישה או אף שני בני הזוג מחליטים לסיים את חייהם המשותפים, ייתכן כי האישה תגיש תביעת גירושין באופן מיידי ללא ניסיונות גישור או הסכם. במקרה בו אשתך הקדימה אותך בהגשת תביעת הגירושין קיימת חשיבות לערכאה המשפטית אליה תפנה, לאסטרטגיה שתנקוט בה ולנושאים אשר יידונו באותה ערכאה.

הדעה הרווחת היא כי האישה תעדיף להגיש תביעת גירושין בבית משפט לענייני משפחה בגלל עדיפות שתקבל בפסיקה בענייני מזונות ילדים, משמורת וחלוקת רכוש. הקריטריונים לפסיקה גמישים יותר והסכומים הנפסקים למזונות ילדים גבוהים יותר מאשר אלו הנפסקים בבית הדין הרבני. בדומה לכך, אם אשתך הקדימה אותך בתביעת משמורת לבית משפט לענייני משפחה תישאר בידיו הסמכות לדון גם בנושא זה.

בכל שאלה לעורכת דין איילת שיים מור חייג: 03-9239966

דואג לגבי משמורת ילדים?אשתך הקדימה אותך בתביעת גירושין

בית משפט לענייני משפחה ממנה פקידת סעד המתרשמת מההתנהלות ההורית של שני הצדדים ומגישה חוות דעת הכוללת המלצה על זהות ההורה המשמורן ועל אופן חלוקת הסדר ראיית ילדים עם ההורה שאינו משמורן.

מבחינת האב יש חשיבות רבה לכך שיגיע מוכן היטב לפגישת ההתרשמות עם פקידת הסעד משום שלרוב נהוג לחשוב כי טבעי שהקטינים ישארו במשמורת האם.

על מנת לשכנע את פקידת הסעד כי יש לתת את המשמורת לאב וכי הנו אב ראוי לגדלם, יש להתכונן עם עו"ד גירושין מומחה, להכין את האסטרטגיה שתנקוט בה, לבצע סימולציות ולומר את הדברים הנכונים.

יש חשיבות רבה גם להכנת הדירה של הגבר ללינת הילדים על מנת שתהיה ראויה, לכל הפרמטרים הללו יש השלכה ישירה על המלצת פקידת הסעד.

בכל שאלה פנה אלינו אונליין בפורום דיני משפחה וגירושין

דאג לאינטרסים שלך בענייני רכוש

מבחינת חלוקת רכוש בתביעת גירושין, בית משפט לענייני משפחה נוטה להעניק לאישה ברוב המקרים לפחות מחצית מסך כל הרכוש המשותף. לעיתים תוכל להשיג האישה תוספות להסכם כמו זכויות סוציאליות ופנסיוניות, כאשר זכויות אלו יוענקו לה בין אם הן רשומות על שמה ובין אם לא.

מסיבה זו גם בנושא זה יש יתרון לאישה בהקדמת התביעה לבית משפט לענייני משפחה. לעומת זאת, בית הדין הרבני יטה על פי רב לטובת הבעל ויעגל פינות בכל הקשור לחלוקת רכוש, באופן שבד"כ ייטיב עם הבעל בהסכם, לכן גם כאן חשובה מאוד האסטרטגיה שתנקוט בה.

לחץ כאן ליצירת קשר וקבלת יעוץ משפטי אישי ומהיר

עם זאת קיימים שני נושאים בהם הקדמת תביעת גירושין מבחינת האישה עדיפה דווקא בבית הדין הרבני ולא בבית משפט לענייני משפחה. הראשון הוא מזונות אישה. אישה שאינה עובדת או מרוויחה משכורת נמוכה יחסית לרמת החיים לה הורגלה בחיי הנישואין, זכאית לקבל מזונות אישה, כל עוד היא נשואה. במקרה זה הקדמת תביעת הגירושין על ידי האישה לבית הדין הרבני עשויה להוות יתרון שכן בית המשפט לענייני משפחה נוטה לפסוק בעניין זה סכומים נמוכים יחסית.

נושא שני בו הקדמת תביעת גירושין בבית הדין הרבני עשויה לשחק לטובת האישה הוא מדור ספציפי. מאחר שלפי ההלכה היהודית באחריות הבעל לדאוג כי סידור מגוריה של האישה יהיה חלק מהמזונות, בית הדין הוא בעל סמכות לתת לה היתר להישאר בדירת המגורים של בני הזוג עד להכרעה בתביעת האישה לשלום בית.

לקריאה מורחבת על מירוץ הסמכויות לחץ כאן

לאור כל האמור לעיל, חשוב מאוד שהבעל יקדים ויגש ליעוץ אצל עורך דין מקצועי שידאג לאינטרסים שלו בהסכם ויתכנן עבורו אסטרטגיה חכמה, על אחת כמה וכמה אם אשתך הקדימה אותך בתביעת גירושין. משרדה של עו"ד איילת שיים מור מתמחה בייצוג גברים, תוך מתן יחס אישי והצלחה מקצועית רבה.

חשוב לדעת כי יתכן והאישה מציגה את הגשת התביעה כפעולה שהיא עושה בכוחות עצמה, אך נעזרת בסיוע של עו"ד ללא ידיעת הבעל. שנית אם האישה משכנעת את הבעל להיפגש עימו על מנת להגיע להסכם שינוסח לטובתה, חשוב שלבעל יהיה עו"ד מטעמו שידאג למטרותיו.

עורך הדין יכול אף להגן על הבעל מפני הגזמות ותלונות שקריות אשר הושתלו בתביעה, מפני ניסיונות החתמה על מסמכים שאין הבעל בקיא בהם ומפני ניסיונות סחיטה, לגבי משמורת, חלוקת רכוש, מזונות או סעיפים אחרים, המתבטאים באיומים שאם לא יחתום על ההסכם תמנע ממנו האישה מפגשים עם הילדים. לרוב אין בסיס אמיתי לסחיטה ובמקרה שהבעל ייכנע ניסיונות אלו עלולים לחזור בעתיד.

לשיחה אישית עם עורכת דין איילת שיים מור חייג
למשרד: 03-9239966 או לטלפון הנייד: 052-3676797

תאריך: 03/12/2012 13:46   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תלונות שווא על אלימות במשפחה - מה עושים במקרה שבת או בן הזוג הגיש/ה כנגדך תלונה במשטרה על אלימות שווא? כיצד מתייחס בית המשפט לתלונות על אלימות בין בני זוג?
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור